Schneider Ozga SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
Rok výroby
2006
Stav
Použitý
Umiestnenie
Helmstedt Nemecko
Automatický páskovací stroj Schneider Ozga SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
more Images
Údaje o stroji
Označenie stroja:
Automatický páskovací stroj
Výrobca:
Schneider Ozga
Model:
SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
Rok výroby:
2006
Stav:
dobrý (použitý)
Cena a lokalita
Umiestnenie:
Porschestrasse 21, 38350 Helmstedt, Deutschland Nemecko
Zavolať
Podrobnosti ponuky
ID inzerátu:
A7192797
Referenčné číslo:
Aktualizácia:
naposledy dňa 11.08.2024
Popis
Built in: 2009
- Type of strapping: single, double, multiple
- max speed for single strap: up to 40 bundles/min
- max speed for parallel (double) strap: up to 20 bundles/min
- min bundle dimensions (w x l): ~180 x 130 mm
- max bundle dimensions (w x l): ~580 x 510 mm
- min bundle (package) height: ~10 mm
- max bundle (package) height: ~400 mm
- max weight bundle/package: ~20 kg
- Infeed / outfeed (conveying) height: ~800-900 mm
Godpfxjh Nuh Sj Apysit
- Continuously adjustable conveyor speed
- Metric input of strapping position
- Type of sealing: Heizkeil-Schweissung / heat-weld sealing
- Strapping material: Polypropylen (PP)
- No of strap coil dispenser: single
- Strap coil dispenser - core diameter: 200 mm
- Strap coil dispenser - core width: 160/180/200 mm
- Equipped with back stop (package stop)
- Equipped with hold-down device
- Equipped with interface to up-/downstream equipment
- Equipped with auto. strap feeding
- Equipped with auto. strap end detection
- Equipped with auto. strap loop ejection (on "no bundle cycle")
- Over all length equipment: ~650 mm
- Over all width equipment: ~1750 mm
- Over all height equipment: ~1950 mm
- Input Power: ~1,1 kW
- Voltage: 400 VAC, 3Ph, N, PE, 50 Hz
- Air requirement: ~8 l/Umreifung 6 bar / ~8 l/cycle 6 bar